Технічні характеристики:
- Зернистість Grit: 1500.
- Довжина: 170 мм.
- Ширина: 75 мм.
- Гумове антиковзне покриття, наклеєне ззаду: є.
- Призначення: формування ріжучої кромки та завдання кута заточування.
Який би не був у користувача ніж, якщо ним користуються, то згодом він стає тупішим і його доводиться заточувати. Щоб зробити це правильно, потрібно знати базовий кут заточування, який використовував виробник при створенні.
Леза більшості ножів мають кут від 10 до 30 градусів з обох боків. Чим він менший, тим гостріший ніж і тим швидше зношується лезо, як, наприклад, у бритв.
Західні ножі мають подвійний скіс з обох боків леза. Це означає, що загальний кут нахилу леза вдвічі більший, ніж скіс шліфування з одного боку.
Азіатські ножі мають заточування тільки з одного боку, тому більшість азіатських ножів набагато гостріша, ніж західні ножі.
Кухонні та універсальні моделі (принаймні комерційно доступні) зазвичай мають кут заточування 22,5 градуса з кожного боку.
Алмазні бруски, виготовлені за технологією спікання алмазно-металевих композицій методом порошкової металургії, це, ймовірно, найкращий спосіб відновити або покращити ріжучу кромку. Їх можна використовувати в комбінації з точильним верстатом, прикріпивши до направляючої або працювати вручну. Головне дотримуватись поетапного порядку проходу.
Спочатку задіють алмазні бруски з найбільшим зерном, щоб надати форму ріжучої кромки новому ножу, задати кут майбутнього заточення або виконати ремонт пошкодженого лезом ударами.
Після того як крайка задана починається формування задирки, який утворюється, коли видаляється достатня кількість сталі, щоб відповідати скосу з іншого боку леза. Задирок легко відчути пальцем акуратно провівши по краю леза протилежного тій стороні, яку шліфували.
Якщо гладка кромка потрібно обробляти далі, але як тільки він почне відчуватися приступають до шліфування другої сторони.
Взявши ще дрібніший алмазний брусок виконують шліфування задирки, чергуючи сторони з кожним рухом.
Бруски 1000, 2000 та 3000 Grit є полірувальними та служать для утворення рівної та гладкої дзеркальної кромки.
Якщо дуже важливим є зовнішній вигляд, то можна продовжити обробку на шкіряному полірувальнику для видалення мікроскопічних зазубрин, залишених алмазами. Однак без мікроскопічних зазубрин лезу складно буде вгризатися у поверхню.
При випробуванні леза на гостроту не проводьте по ньому пальцем. Кращий тест це тримати в руці аркуш паперу і намагатися розрізати його ножем.
Заточування ножів алмазними брусками з чергуванням зернистості від грубої до дрібної це простий, недорогий, але ефективний метод підтримки різального інструменту у відмінному стані. З ними вам не потрібні химерні системи заточування, дорогі шліфувально-полірувальні верстати зі шкіряними колами (хоча ніхто не заважає їх мати поруч).
- Ціна: 300 ₴